SSL to dodatkowa warstwa zabezpieczeń strony internetowej w komunikacji z przeglądarką. Uruchomienie usługi wymaga dodatkowego stałego adresu IP przy hostingu wskazanej strony i użyciu kluczy publicznych weryfikowanych przez klucz prywatny. Gwarantuje wysoką skuteczność w odpieraniu ataków hakerskich i w próbach przejęcia sesji logowania się do strony każdego użytkownika. Zabezpieczenie to wprowadziliśmy, jako najnowocześniejszą opcję jednocześnie do naszej strony www oraz do poczty e-mail.

Od 1.07.2018 roku każda strona uruchomiona w Chrome bez certyfikatu SSL będzie oznaczona, jako niebezpieczna. Powodem jest wymuszenie na posiadaczach stron wyższego poziomu bezpieczeństwa w kontakcie ze stroną www. HTTPS, czyli bezpieczne połączenie po SSL już od 2014 roku miało wpływ na wysokość wyniku w wyszukiwarce - to miało zachęcać do jego stosowania. Dbasz o bezpieczeństwo? To my pokażemy Twoją stronę przez stronami bez SSL.

Potwierdzenie wymagania przez Google SSL można znaleźć wraz z dodatkowymi informacjami tutaj: https://webmasters.googleblog.com/2014/08/https-as-ranking-signal.html

Każdy z naszych klientów, który korzysta z poczty dostępnej na naszym serwerze i do której loguje się poprzez naszą stronę otrzymuje dodatkowe zabezpieczenie w postaci Certyfikatu SSL, który jest gwarantem bezpieczeństwa przesyłu danych.

Certyfikaty SSL powstały na skutek potrzeby zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa dla podmiotów działających i oferujących usługi w sieci Internet. Ich głównymi aspektami, które stanowią niezbędny wymóg standardu działań i transmisji danych w Internecie są:

1. Bezpieczeństwo - szyfrowanie danych transmitowanych na stronie, do strony i ze strony(np. logowanie do poczty e-mail). Bezpieczne przekazywanie informacji i danych osobowych.

2. Wiarygodność - potwierdzenie rzetelności i tożsamości strony WWW oraz serwera na którym są lokowane pliki. Ponadto potwierdza tożsamość firmy i określa poziom świadczonych przez nią usług.

3. Zaufanie - firma/strona www posiadająca certyfikat SSL do obsługi Klientów świadczy usługi na światowym poziomie.

4. Zielona kłódka - przy adresie strony www pokaże się zielona kłódka z informacją o bezpieczeństwie strony.

 

Uruchom certyfikat SSL dla swojej strony za 49 zł brutto/rok. Koszt instalacji jednorazowo wynosi 30 zł(obecnie jest on zniesiony do odwołania w ramach promocji).

 

loading...