Status, pozycjonowanie i mobilność  strony

Zaprojektowanie strony to tylko połowa sukcesu. Jeśli zamierzamy docierać  z informacją do klientów a co za tym idzie: zarabiać, musimy zdać sobie sprawę ze złożoności procesu windowania i segregowania witryn w liczących się wyszukiwarkach takich jak Google czy Bing.

 

Od dawna wiadomo, że w branży internetowej karty rozdaje Google. To właśnie ta firma stworzyła procedury nazwane ZOO, od nazw algorytmów decydujących o pozycji strony. Najważniejsze z nich to Pingwin, Gołąb oraz Panda. Każdy z nich ocenia przeglądaną stronę pod kontem odpowiednio dobranej treści zarówno jeśli chodzi o jej złożoność i tematykę, jak i odpowiednie nacechowanie czy rozmieszczenie. Najlepszym rozwiązaniem dla stron internetowych jest artykuł pozycjonerski, który dobiera treść i segreguje wyrazy zgodnie z wymaganiami algorytmu.

Witryna, strona internetowa powinna zawierać odpowiednio dużo treści związanej z przedmiotem jej działania. Większość osób dodaje krótką historię firmy, zamiast dobrze rozwiniętego wstępu do  oferty. Dobrze dobrana treść jest kluczem do dobrej pozycji w wyszukiwarce.

Oresponsywne strony internetowe torund niedawna uwagę warto zwrócić również na mobilność strony www, czyli jej responsywnego zaprojektowania dla urządzeń przenośnych typu smart fon lub tablet. Nadążając za rozwojem rynku stron internetowych Google wprowadził segregację stron wyświetlanych właśnie na tych urządzeniach. Jeśli strona nie będzie przystosowana do pracy na jednym z nich zniknie z wyszukiwarki.

Zmiany te są wysoko oceniane przez użytkowników wyszukiwarek – liczy się dla nich czytelność i szybkość docierania do tych informacji, które posiadają strony www. Zdawać sobie sprawę musimy jednak, że nasza strona nie będzie jedyną, która te informacje posiada, jeśli zależy nam na tym, aby użytkownicy do niej docierali i właśnie ją wybierali spośród pozostałych musimy zadbać, aby wyszukiwarki oceniały ją wysoko.

 

 

loading...
loading...